آموزش فن بیان سخنوری و سخنرانی

آموزش فن بیان سخنوری و سخنرانی

آموزش فن بیان و سخنوری ، ستایش مدیا پیشرو در زمینه مطالب آموزشی و مقالات کاربردی فن بیان و سخنوری شما را به مطالعه این مطلب آموزنده فن بیان وسخنوری دعوت میکند. در این صفحه خلاصه ای از مقالات آموزش رایگان فن بیان و سخنوری را ارائه میکنیم. برای مشاهده کامل مطالب آموزشی میتوانید روی لینک آموزش فن بیان و سخنوری کلیک کنید. در ادامه خلاصه ای از مقالات فن بیان و سخنوری و لینک ارجاع به آنها را بیان میکنیم

۷ راهکار فن بیان و سخنوری برای افزایش اعتماد بنفس

در این مقاله ۷ راهکار کاربردی فن بیان و سخنوری را به شما ارائه میکنیم که با بکارگیری آنها در سخنرانی های خود میتوانید اعتماد بنفس خود را افزایش دهید. با تکرار این راهکارها هنگام تمرین فن بیان و سخنوری ، مهارتهای خود را افزایش دهید و اعتماد بنفس خود را بالا ببرید.

·        تمرین فن بیان و سخنوری با تجسم داخلی و خارجی

با استفاده از تجسم خارجی بگونه ایی خود را در حال سخنرانی تجسم می کنید که گویی نفر سوم یا یکی از مخاطبان هستید. با بکارگیری تجسم داخلی نیز؛ خود و مخاطبتان را با چشم های خود می بینید. سعی کنید از تصورات مثبت هنگام یادگیری فن بیان و سخنوری این دو نوع تجسم استفاده کنید.

·        یادگیری فن بیان و سخنوری با برنامه ریزی ذهن

یکی از بهترین روشها برای افزایش اعتماد به نفس هنگام سخنرانی  کردن این است  که قبل از خواب و یا بلافاصله پس از بیدار شدن خودتان را تجسم کنید که سخنرانی تان را به بهترین نحو و به صورت یک سخنور حرفه ایی ارائه می دهید. ضمیر ناخودآگاه چند دقیقه قبل از خواب و چند دقیقه بعد از بیداری نسبت به هر زمان دیگری در روز بیشترین آمادگی را برای برنامه ریزی دارد.

·        تحریک احساسات برای یادگیری فن بیان و سخنوری

اگر یک سخنرانی عالی و حرفه ایی داشته باشید چه حسی خواهید داشت ؛ حس شادی ، غرور ، خوشحالی و هیجان . سعی کنید خود را در حال سخنرانی تجسم کنید و این حس ها را در خود بوجود بیاورید. هنگام آموزش فن بیان و سخنرانی میتوانید خود را در حال سخنرانی کردن تصور کنید و این جمله را مکرر تکرار کنید “من همیشه عالی ترین سخنرانی را ارائه میدهم”.

·        عمل کنید

روانشاسان به این نتیجه رسیده اند که ضمیر ناخودآگاه توانایی تشخیص تفاوت یک اتفاق واقعی و تصور و تجسم یک اتفاق را ندارد. برای تمرین این راهکار در فن بیان و سخنوری میتوانید خود را در حال انجام یک سخنرانی موفق تصور کنید. همچنین میتوانید موفقیت های گذشته خود را در ذهن خود مرور کنید و احساسات و روحیات آن را در ضمیر ناخودآگاه خود ایجاد کنید.

·        کسانی که در دقیقه آخر اعتماد بنفس بدست می آوردند

باید قبل از سخنرانی به طور کامل آماده شده باشید و سخنرانی خود را بارها تکرار کرده باشید. از راهکارهای گفته شده در آموزش ها ما استفاده کنید. برای آمادگی ذهنی بیشتر درست قبل از سخنرانی خود راهکارهای زیر را استفاده کنید.

o       اتاق را بررسی کنید

قبل از سخنرانی محل سخنرانی خود را بدقت بررسی کنید ، به قسمت جایگاه سخنرانی خود بروید و آن را بخاطر بسپارید ، قدم بزنید و خود را در حال سخنرانی کردن تصور کنید.

o       به خودتان روحیه بدهید

درست قبل از اینکه برای سخنرانی شما را معرفی میکنند به خودتان روحیه بدهید و این جمله را تکرار کنید : “من بهترین ، عالی ترین و بی نظرین ترین سخنرانی خود را ارائه خواهم کرد”

برای مشاهده شرح کامل مطالب گفته شده در بالا میتوانید روی اعتماد بنفس و تسلط ذهنی در فن بیان و سخنوری ۲ کلیک کنید.

۱۰ نکته فن بیان و سخنوری برای تسلط ذهنی و اعتماد بنفس در سخنرانی

در ادامه مطالب گذشته ، در این مقاله ۱۱ نکته دیگر برای فن بیان و سخنوری ارائه میشود که با استفاده از آن میتوانید اعتماد بنفس و تسلط ذهنی خود را افزایش دهید.

·        انگشتان پاهایتان را تکان بدهید

قبل از اینکه که نام شما را برای انجام سخنرانی بخوانند انگشت پاهایتان را تکان دهید. این راهکار ریشه در کودکی انسان دارد. هنگامی که خوشحال یا هیجان زده میشود ، بخصوص در کودکی انگشت پاهایتان را تکان میدهید.

·        شانه هایتان ار نرمش دهید

به دلیل اینکه بیشتر تنش و استرس انسان در شانه ها و کمر جمع میشود قبل از سخنرانی چندین بار شانه های خود را تکان دهید.

·        صاف بایستید

زمانی که از شما برای سخنرانی دعوت میشود سرتان را صاف نگه دارید و با قدرت از جایتان برای سخنرانی برخیزید.

·        مخاطبتان را به خاطر داشته باشید

قبل سخنرانی به اندازه کافی اطلاعات و منابع مرتبط با سخنرانی خود را مطالعه کنید. این امرباعث میشود قدرتمند تر از مخاطبان به نظر برسید.

·        تشکر کنید

یکی از بهترین راههای افزایش اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری این است که هنگام سخنرانی کردن در ذهنتان از تمام مخاطبان بخاطر اینکه برای شما فرصتی فراهم کرده اند که برای آنها سخنرانی کنید ، تشکر کنید.

·        سخنرانی درباره شما نیست

اینکه شما چه جور آدمی هستید یا چه دغدغه هایی دارید موضوع سخنرانی نیست. در واقع شما بدین منظور برای سخنرانی کردن دعوت شده ایید که در مورد دغدغه ها و موضوعات مرتبط با مخاطبان صحبت کنید. بنابراین تمام مسائل مربوط به خودتان را فراموش کنید. سعی کنید خود را در جایگاه مخاطبان تصور کنید و به بهترین نحو شرایط آنها را در نظر بگیرید.

مدتها قبل از سخنرانی نیز هنگام آموزش فن بیان و سخنوری باید این مسئله را در نظر بگیرید و آمادگی لازم را داشته باشید.

·        در برخورد با همه مخاطبان، قوی باشید

تاثیر اولیه شما در هنگام سخنرانی یکی از مهم ترین عوامل موفقیت شما است. بنابراین سعی کنید به بهترین نحو ممکن سخنرانی خود را شروع کنید.

·        معرفی شما

هدف از معرفی شما قبل از سخنرانی ایجاد زمینه مناسب برای ورود شما به سخنرانی است. با معرفی شما ، در ذهن مخاطبان خواسته ها و انتظارات لازم ایجاد میشود. سعی کنید بهترین رزومه خود را تهیه کنید و به عوامل جلسه بدهید تا از آن برای معرفی شما استفاده کند.

·        با اعتماد بنفس جلو بروید

پس از اینکه شما را به مخاطبان معرفی کردند ، با قدرت به جایگاه بروید و با کسی که شما را معرفی کرده است دست دهید. سپس صبر کنید تا او جایگاه را ترک کنید. رو به مخاطبات بایستید و اندکی صبر کنید تا مخاطبان آرام شوند و توجه آنها به شما جلب شود. سپس با لبخند سخنرانی خود را شروع کنید.

·        لباس مناسب بپوشید

برای اینکه سخنرانی موثر و تاثیر گذاری داشته باشید باید لباس مناسب بپوشید. این قانون را همیشه برای لباس بخاطر بیاورید که لباسها و یا ظاهر شما باید به گونه ایی باشد که باعث جلب توجه مخاطبان نشود. سعی کنید از لباس های خیلی تنگ در هنگام سخنرانی استفاده نکنید.بسیاری از افراد تصور میکنند که سخنرانی با لباس های غیر رسمی و راحت خیلی جالب است. در حالی که ما به شما پیشنهاد میکنیم از این کار اجتناب کنید.

برای ادامه این مطلب به اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری ۳ مراجعه کنید.

خلاصه مقالات اشاره شده در این صفحه تنها بخشی از مطالب رایگان ستایش مدیا در زمینه فن بیان و سخنوری ، سخنرانی است. برای مشاهده کامل مطالب آموزشی به آموزش فن بیان و سخنوری مراجعه کنید.

منبع: فن بیان و سخنوری

رعایت نکات گفته شده و تمرین مکرر به  افزایش توانایی شما در فن بیان و سخنوری  کمک میکند.

برای عضویت در کانال تلگرام روی کانال تلگرام فن بیان و سخنوری کلیک کنید..

 

۴,۸۱۲ مجموع بازدیدها, ۱ بازدیدهای انجام گرفته امروز