اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری 3

اعتماد بنفس در فن بیان سخنوری ۳

اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری ۳

در این قسمت از آموزش ها ادامه نکات مهم افزایش اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری را ارائه میکنیم ، برای مشاهده آموزشهای قبلی اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری روی لینک های اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری ۲ و فن بیان و سخنوری ، تسلط ذهنی و اعتماد بنفس کلیک کنید. همچنین برای مشاهده تمام آموزش ها می توانید به صفحه آموزش فن بیان و سخنوری بروید و مطالب سایت را مطالعه کنید. خواندن تمامی مطالب و تمرین مکرر برای افزایش توانایی های فن بیان و سخنوری پیشنهاد میشود. در ادامه با ما همراه باشید.

انگشتان پاهایتان را تکان بدهید.

یکی از راههای افزایش اعتماد بنفس و کاهش ترس این است که قبل از سخنرانی انگشتان پاهایتان را تکان دهید. در واقع، وقتی واقعا خوشحال و هیجان زده هستید، به ویژه در دوران کودکی، انگشتان پاهایتان را تکان می دهید. تکان دادن انگشتان قبل از سخنرانی شما را خوش بین تر و مشتاق تر می کند. این کار باعث می شود لبخند بزنید و خوشحال شوید. به یاد داشته باشید درست همانطور که احساسات، اعمال را بوجود میآورند؛ اعمال هم احساسات را بوجود میاورند.

 

شانه هایتان ار نرمش دهید.

چون بیشتر تنش افراد در کمر و شانه ها جمع می شود، می توانید قبل از سخنرانی با چندین بار تکان دادن شانه ها، خودتان را آرام کنید. دستهایتان را حرکت دهید، گویی میخواهید از انگشتان آب بچکد. به نظر می رسد این کار تنش و استرس را کاهش می دهد. وقتی همه این کارها را انجام بدهید- نفس عمیق کشیدن، تکان دادن شانه ها، تکان دادن دست ها و انگشتان پا- آرام، خوشحال و آماده سخنرانی می شوید.

صاف بایستید.

وقتی برای سخنرانی کردن از جایتان بلند می شوید، سرتان را صاف نگه دارید. تصور کنید طنابی از سرتان به سقف وصل است و از طناب آویزان هستید. اگر فکر کنید طناب، سرتان را صاف نگه داشته در واقع مجبور می شوید صاف تر بایستید. درنتیجه اعتماد بنفس و قدرت بیشتری خواهید دشت.

مخاطبتان را به خاطر داشته باشید.

به دنبال راهی باشید که به کمک آن به لحاظ ذهنی خودتان را قدرتمند از مخاطبان فرض کنید.

 

تشکر کنید.

یکی از بهترین راههای افزایش اعتماد بنفس در مقابل مخاطبان این است که در ذهنتان از آنها برای این که به شما فرصت سخنرانی داده اند، سپاسگزاری کنید. به خودتان بگویید:«از این که فرصت سخنرانی برای این افراد را دارم خیلی ممنونم. متشکرم! متشکرم! متشکرم!» تصور کنید واقعا به مخاطبان اهمیت می دهید. چند بار به خودتان بگویید: «مخاطبانم را دوست دارم! مخاطبانم را دوست دارم! مخاطبانم را دوست دارم!».

سخنرانان حرفه ای با این عبارت آشنا هستند: «نعمت تریبون». وقتی برای سخنرانی کردن از جایتان بلند می شوید، همیشه به این نعمت بی نظیر که می توانید ایده هایتان را با این افراد در خور توجه در میان بگذارید فکر کنید. اگر برای فرصتی که برای سخنرانی در اختیارتان قرار گرفته سپاسگزار باشید، با بیان هر واژه خوش بین تر و مشتاق تر خواهید بود. هرچه افرادی که برایشان سخنرانی می کنید، صادقانه تر دوست داشه باشید و به آنها اهمیت بدهید، اعتماد بنفس بیشتری خواهید داشت. هرچه آنها را بیشتر دوست خود بدانید- دوستانی که شما را دوست دارند و شما هم آنها را دوست دارید- آرامش بیشتری خواهید داشت.

 

سخنرانی درباره شما نیست.

در نهایت، به یاد داشته باشید سخنرانی درباره شما نیست، درباره آنهاست، خودتان، دغدغه های فردیتان و اینکه آنها درباره شما چه فکری خواهند کرد را فراموش کنید. در عوض، به لحاظ ذهنی و عاطفی وارد ذهن مخاطبانتان شوید و فقط به آنها فکر کنید.

وقتی مخاطبانتان را افراد بی نظیر، استثنایی، خونگرم،خوشرو و جالب درنظر می گیرید، این طرز تفکر را خواهید داشت: «ای، شما اینجا هستید!» در نتیجه ترستان از بین می رود و با اعتماد بنفس، آرام، خونگرم، صمیمی و خوش بین می شوید. در این صورت یکی از بهترین سخنرانان در رشته خود خواهید بود.

تناسب ذهنی مثل تناسب جسمی و بر پایه مجموعه ای از تمرین هاست، که باید به صورت مکرر انجام شوند. وقتی برای آرامش و تسلط ذهنی قبل از سخرانی،  این روش ها و تکنیک ها را به کار می برید، با گذر زمان به زودی احساس آرامش، اعتماد بنفس و تسلط کامل خواهید داشت.

در برخورد با همه مخاطبان، قوی باشید.

شروع، مهمترین بخش هر کاری، به ویژه کارهای جدید و حساس است؛ چون شروع، لحظه ای است که در آن شخصیت شکل می گیرد و تاثیر مورد نظر سریع تر بوجود میاید.

(افلاطون)

این گفته را شنیده اید:«تاثیر اولیه، مهم است؛ شما هرگز فرصت ایجاد مجدد یک تاثیر خوب اولیه را نخواهید داشت.» مطمئنم این گفته را هم شنیده اید:«سالی که نکوست از بهارش پیداست.»

وقتی سخنرانی را شروع می کنید، باید همه چیز را برای ایجاد تاثیر اولیه و مثبت بر مخاطبان متمرکز کنید. این امر آنهرا برای گوش دادن به حرف های شما و تحت تاثیر قرار گرفتن توسط آنها مشتاق و آماده می کند.

معرفی شما

اگر قبل از سخنرانی کسی شما را معرفی می کند، این معرفی، زمینه را فراهم خواهد کرد. هدف از معرفی، ایجاد خواسته در مخاطبان است. در واقع، معرفی کاری می کند که مخاطبان به لحاظ ذهنی و عاطفی متمرکز شوند تا حرف های شما را بشوند. بنابراین، برای این مرحله باید از قبل به دقت برنامه ریزی شود.

در یک معرفی خوب، موفقیت های شما به مخاطبان گفته می شود تا زمینه فراهم شود. سپس به موضوع سخنرانی و در نهایت به اسم شما اشاره می شود. با توجه به موضوع یا مدت سخنرانی،مقدمه می تواند مختصر یا طولانی باشد.

معرفی طولانی تر شامل جزئیات بیشتری درباره پیش زمینه و موفقیتهای سخنران به ویژه در زمینه های مربوط به موضوع سخنرانی است. هدف همیشه ایجاد خواسته ها و قابلیت پذیرش سخنرانی است، طوری که مخاطبان این طرز تفکر را داشته باشند. «دیگر نمیتوانم صبر کنم و میخواهم حرف های این سخنران را بنشنوم.»

پس از معرفی

پس از پایان معرفی و شروع سخنان  شما، اتفاقات زیادی باید رخ دهد. پس وقتی وارد سن می شوید، پنج نکته ی بعدی را به خاطر بسپارید. این نکات در ایجاد تاثیر مثبت بر مخاطبان و ایجاد جو مناسب برای سخنرانی به شما کمک می کنند.

با اعتماد بنفس جلو بروید.

وقتی شما را معرفی می کنند، به طرف سکو بروید و با فردی که شمارا معرفی کرده دست بدهید. در صورت مساعد بودن شرایط، او را در آغوش بگیرید. سپس صبر کنید تا او سن را ترک کند و بعد به طرف مخاطبان برگردید.

سکوت کنید تا مخاطبان آرام شوند و توجهشان متمرکز شود. لبخند بزنید و آرام به مدت چند ثانیه به اطراف نگاه کنید، طوری که گویی واقعا از این که در کنار این افراد هستید، لذت می برید.

وقتی آرام و با لبخند بر چهره بایستید، مخاطبان به سرعت آرام و متمرکز می شوند و منتظر میمانند تا شما سخنرانی را شروع کنید. وقتی تنش برطرف و همه ساکت شدند، سخنرانی تان را با یک جمله رسا، واضح، دوستانه، جالب و قابل توجه که با نتیجه گیری مطابق خواهد بود، شروع کنید.

لباس مناسب بپوشید.

قاعده این است که هیچ چیزی در لباس شما یا ظاهرتان نباید توجه مخاطبان را از شما یا پیامتان منحرف کند. مردم در سی ثانیه اول در مورد شما قضاوت می کنند. به همین دلیل، لباس و حالت ایستادنتان بسیارمهم است.

ظاهر شما، طرز تفکر و احساستان را در مورد خودتان به مخاطبان می گوید. در واقع، این موارد، نمودی از تصویر ذهنی شما هستند. به علاوه، ظاهرتان، طرز تفکرتان و احساس شما نسبت به مخاطبانتان را هم به آنها می گوید. قاعده این است: «اگر چیزی مفید نباشد، مضر است.»

بسیاری از سخنرانان تصور می کنند: «خیلی عالی » است که با لباس های غیر رسمی جلوی مخاطبان حاضر شوند، گویی قبل از شروع سخنرانی در باغچه باغبانی می کرده اند. اما معمولا پیامی که این طرز پوشش به مخاطبان منتقل می کند این است که شما به آنها و به خودتان احترام نمیگذارید. این کار، ارزش حرف هایی را که قرار است بزنید کاهش می دهد.

دراین قسمت از آموزش ها نکات مهم در ارتباط با اعتماد بنفس در فن بیان و سخنوری به پایان رسید ؛ آموزش های بعدی نکات بیشتری درزمینه فن بیان و سخنوری ارائه خواهیم کرد. در صورت امکان سایت ما را از طریق دکمه های زیر در شبکه های اجتماعی که عضو هستید اشتراک گذاری کنید . برای عضویت در کانال تلگرام روی کانال تلگرام فن بیان و سخنوری کلیک کنید. با سپاس از توجه شما. منتظر آموزش های بعدی ما در زمینه فن بیان و سخنوری باشید.

 

۸,۷۵۱ مجموع بازدیدها, ۳ بازدیدهای انجام گرفته امروز

پاسخ دهید