فن بیان سخنوری برنامه ریزی و آمادگی

فن بیان و سخنوری ؛ برنامه ریزی و آمادگی

فن بیان و سخنوری ؛ برنامه ریزی و آمادگی

فن بیان و سخنوری ؛ برنامه ریزی و آمادگی

در این بخش از آموزش های سایت فن بیان و سخنوری نکاتی را در ارتباط با برنامه ریزی و آمادگی و تاثیر آن در فن بیان و سخنوری ارائه میکنیم ، برای تبدیل شدن به استاد فن بیان و سخنوری باید تمام اهداف خود را در ذهن داشته باشید و برای تک تک سخنانی که در سخنرانی به زبان می آورید آمادگی قبلی داشته باشید ، در ادامه به این نکات میپردازیم.

حداقل ۹۰ % موفقیت شما به عنوان یک سخنران در یک سخنرانی ، با برنامه ریزی برای سخنرانی تضمین شده است.

ارنست همینگوی مینویسد:«باید برای هر واژه ای که مینویسید ده واژه در ذهن داشته باشید، در غیر این صورت خواننده متوجه میوشد که واژه تان مناسب نیست.» اما در سخن گفتن برای  هر واژه ای که می گویید باید ۱۰۰ واژه بدانید، در غیر این صورت مخاطبان متوجه می شوند که شما نسنجیده سخنرانی می کنید. شنودنده بلافاصله احساس می کند که شما اطلاعات زیادی ندارید، مگر این که خودتان را کاملا آماده کرده باشید.

آمادگی کم در مقابل مخاطبان باهوش و تیز بین، خود به خود اعتبار و اخلاق شما را زیر سوال می برد. اگر آماده نباشید، یا بدتر از آن، اگر به مخاطبتان بگویید که «در این زمینه تخصص ندارم» پیامتان هر چقدرهم که خوب باشد بر آنها تاثیر نمیگذارد.

از طرف دیگر، آمادگی کامل بلافاصله مشخص می شود و اعتبارتان را افزایش می دهد. آمادگی، مخاطبان را تحت تاثیر قرار می دهد و آنها را نسبت به پیام شما پذیراتر می کند.

در شروع سخنرانی، ویژگی های مخاطبان را در نظر بگیرید.

نقطه شروع آمادگی، مخاطبان هستند. به یاد داشته باشید سخنرانی درباره شما نیست، درباره آنهاست.

طوری شروع کنید که گویی یک بازارسنج هستید و قرار است با مشتریان آشنا شوید. آنها دقیقا چگونه افرادی هستند؟ مخاطبان شما، چه کسانی خواهند بود؟ این موضوع برای سخنرانی موثر و آمادگی بی نظیر، بسیارمهم است. در این قسمت به چند ویژگی اشاره می کنیم که می توانید برای بهتر شدن سخنرانی هایتان از آنها استفاده کنید.

سن و گروه سنی و تاثیر آن در فن بیان و سخنوری

مخاطبانتان چند سال دارند و گروه سنی شان چیست؟ مخاطبان جوان در مقایسه با مخاطبان مسن برداشت، فرهنگ و پیش زمینه های متفاوتی دارند. آگاهی از سن آنها بسیار مهم است.

فن بیان و سخنوری و جنسیت شنوندگان

جنسیت مخاطبانتان چیست؟ گاهی اوقات نیمی از مخاطبان من زن و نیمی مرد هستند. گاهی اوقات هم ممکن است ۹۵ درصد فقط زن باشند یا ۹۵ درصد فقط مرد. این تفکیک جنسیت، نحوه برنامه ریزی برای سخنرانی و بیان منظورتان را تحت تاثیر قرار می دهد.

درآمد و فن بیان و سخنوری

افرادی که در سخنرانی شرکت کرده اند چقدر درآمد دارند؟ به طور میانگین آنها چقدر حقوق می گیرند؟ محدوده درآمد آنها از کمترین تا بیشترین میزان چقدر است؟ مهم تر از همه اینکه آنها درآمدشان را چگونه بدست میآورند و چه عواملی درآمد آنها را تحت تاثیر قرار می دهد؟ آگاهی از این نکات به شما کمک می کند به مسائل مربوط به پول و درامد طوری اشاره کنید که برای بیشتر مخاطبانتان قابل قبول و یا قابل درک باشد.

میزان تحصیلات ؛ تاثیر آن در فن بیان و سخنرانی

سابقه تحصیلی مخاطبانتان چیست؟ آیا آنها از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند؟ آیا تحصیلات دانشگاهی دارند؟ آیا مدرک علوم پایه دارند، یا مدرک مهندسی؟ آگاهی از نوع تحصیلات شنوندگان در انتخاب نمونه ها، مثال ها و کلمات مناسب به شما در سخنرانی مناسب کمک می کند.

شغل مخاطبان و تاثیر آن در فن بیان و سخنرانی

مخاطبان شما برای امرار معاش چه  می کنند؟ چه مدت در رشته خاص خود مشغول بکار بوده اند؟ امروزه در رشته آنها چه تغییراتی رخ می دهد؟ آیا حرفه آنها در دوره ی شکوفایی است یا در دوره ی رکود؟

وضعیت خانوادگی و فن بیان و سخنوری

وضعیت خانوادگی مخاطبتان چگونه است؟ آیا آنها متاهل، مجرد، مطلقه یا بیوه هستند؟ اکثریتشان متاهل هستند یا مجرد؟ فرزند دارند؟ شما باید از این نکات مهم اطلاع داشته باشید و آنها را در سخنرانی خود لحاظ کنید.

میزان آشنایی مخاطبان با موضوع سخنرانی

مخاطبان چقدر با موضوع سخنرانی شما آشنا هستند؟ اطلاعات آنها درباره موضوعی که میخواهید صحبت کنید، چقدراست؟ آیا آنها مبتدی هستند، یا در زمینه مورد نظر اطلاعات نسبی دارند؟ این موضوع مشخص می کند که سخنرانی شما باید تا چه حد ساده یا پیچیده باشد.

در ادامه سوالاتی را رائه میکنیم که با پرسدین آنها از خود به طرز تفکر مخاطبانتان پی  میبرید:

اهداف و آرمانهای آنها چیست؟با توجه به موضوع سخنرانی، چیزهایی که به آن امیدوار هستند یا از آن هراس دارند چیست؟آنها چه نیازهایی دارند که ممکن است با توصیه ها و ایده های شما برطرف شوند؟ارزش ها و اعتقادات آنها چیست؟جهت گیری سیاسی آنها چیست؟اعتقادات یا تعهدات مذهبی آنها چیست؟دغدغه ها، نگرانی ها یا مشکلات آنها چیست؟ طرز تفکر آنها چگونه است؟

آشنایی با شرایط عاطفی افرادی که در سخنرانی شما شرکت می کنند، در ارتباط برقرار کردن با آنها بسیارمهم است. اگر قبل از سخنرانی این سوالات را از طراحان بپرسید و وب سایت آنها و مطالب منتشر شده شان را مطلع کنید، می توانید جواب هایی را که میخواهید پیدا کنید.

خواسته های مشترک

آشنایی با رویاها، اهداف و ایده هایی که باعث وحدت مخاطبان می شود، خیلی مهم است.

در زندگی آنها چه اتفاقی میافتد؟

یک بار از من دعوت شد برای یک شرکت بزرگ ملی سخنرانی کنم که محصولاتش را از طریق خرده فروشان و توزیع کنندگان در سراسر کشور می فروخت. ابتدا مدیر شرکت در صحبت هایش گفت که شرکت قصد دارد در طی ۳۰ روز آینده محصولاتش را مستقیما به همان قیمتی که مشتریان میخواهند، عرضه کند و اینکه حق کمیسیون فروش را که معمولا به توزیع کنندگان می داد، به مشتریان خواهد داد؛ البته اگر آنها مستقیما از کارخانه خرید کنند.

توزیع کنندگان که آنجا بودند کمی شوکه شدند. تمام زندگی و درآمد انها به حق کمیسیونی وابسته بود که از شرکت دریافت می کردند. حالا با توجه به تغییر سیاست شرکت، مشتریان می توانستند با همان قیمت یا با حق کمیسیونی که پس داده می شد، مستقیما از شرکت خرید کنند. توزیع کنندگان به اندازه ای شوکه شده بودند که برخی از آنها از روی صندلی هایشان افتادند.

شرکت از من دعوت به سخنرانی کرد و دستمزدم را پرداخت تا شبکه توزیع کنندگان را ترغیب کنم با این که منبع اصلی درآمدشان تا حد چشم گیری کاهش یافته بود، اما تلاش بیشتر ی کنند. هنوز نگاه مخاطبان را به یاد دارم. نگاهشان حاکی از بهت زدگی و ناباوری بود. طوری به من نگاه می کردند که گویی دشمنشان هستم و با شرکت دست به یکی کرده ام تا کاری که برای صدمه زدن به شرایط مالی آنها انجام شده را بی اهمیت جلوه دهم. چون تمام این چیزها را می دانستم آمادگی داشتم با این مخاطبان بی اعتنا و در واقع بدبین، به نحو تاثیر گذار صحبت کنم. کمی طول کشید تا متوجه شویم در شرکت یا گروه چه اتفاقی میافتد.

کارتان را انجام بدهید، به ویژگی های مخاطبتان بسنده نکنید.

وقتی با افراد خاصی در یک صنعت خاص، انجمن تجاری، یا هر سازمان دیگری صحبت می کنید، باید قبل از شروع سخنرانی، تا جایی که می توانید درباره وضعیت حرفه آنها اطلاعات کسب کنید. آیا بازار چیزی که آنها ارائه می دهند خوب است یا بد؟ آیا آنها در حال پیشرفت هستند، صنعتشان بی رونق، یا در حال تنزل است؟ در حال حاضر گرایشات تجاری یا سیاسی که آنها را تحت تاثیر قرار می دهد، چیست؟ در قسمت بعدی به چند مورد دیگر اشاره می کنم که هنگام برنامه ریزی برای سخنرانی باید به آنها توجه کنید.

اتفاقاتی که در تجارت برای آنها رخ می دهد را در نظر بگیرید.

یک بار از من دعوت شد برای گروه بزرگی از مدیران یک شرکت بزرگ چند ملیتی صحبت کنم. شرکت به تازگی مجموعه ای از مدیران را در تمام سطوح اخراج کرده بود و قرار شد من برای کارکنان باقی مانده صحبت کنم. اما قبل از این که سخنرانی ام را در مورد بازدهی فردی و تاثیر مدیریت شروع کنم، شرکت بیکاری تعداد بیشتری از اعضای هیئت مدیره را اعلام و یادآورد شد که بیشتر مخاطبان طی ۳۰ روز آینده  بیکار خواهند شد. در نتیجه، مخاطبان اشتیاق و اهمیت کمی به صحبت هایم نشان داده اند. احتمالا وقتی من صحبت می کردم تنها چیزی که فکر شنوندگان را به خود مشغول کرده بود، این بود که ممکن است نفر بعدی آنها باشند. این وضعیت، خوب نیست، اما لازم است آمادگی چنین شرایطی را هم داشته باشید. باید برای آشنایی با این شرایط زمان صرف کنید.

شرایط محلی را در نظر بگیرید.

باید با اوضاع شهری که قرار است در آن سخنرانی کنید، آشنا باشید.

باید بدانید به تازگی چه کسی برای آنها سخنرانی کرده است.

یکی دیگر از ارکان آمادگی، آگاهی از سایر تجارب مخاطبان با سخنرانان دیگر است. چه کس دیگری و در رابطه با چه موضوعی برای آنها سخنرانی کرده است؟ واکنش آنها نسبت به سایر سخنرانان و موضوع سخنرانی چه بوده؟ آیا آنها از صحبتهای سخنران قبلی سرخورده شده اند؟ اگر جواب مثبت است، چرا؟ اگر از سخنرانی قبلی خوششان آمده دلیل این امر را جویا شوید. آن سخنران، چه حرف هایی زده است؟

در جلسات طولانی آگاهی از این که قبل از سخنرانی شما چه کسی و در مورد چه موردی صحبت خواهد کرد، مهم است. به علاوه، باید بدانید در سخنرانی قبلی چه کسی برای مخاطبان صحبت کرده و واکنش مخاطبان نسبت به صحبت های او چه بوده است.

به اقتضای دغدغه های مخاطبان صحبت کنید.

همین اواخر برای یک گروه ۴۰۰۰ نفری سخنرانی کردم. برای آماده کردن صحبت هایم زمان زیادی را اختصاص دادم و در این کار با مسئولان اصلی جلسه گفت و گوی جامعی داشتم. درنتیجه، سخنرانی ۹۰ دقیقه ای ام، تمام مضامین اصلی شرکت، دغدغه ها، چالش های رقابتی و جهت گیری های آینده را دربرگرفت.

پس از سخنرانی رئیس شرت به من گفت: یکی از بهترین سخنرانی هایی بوده که تا به حال شنیده است. مدیران شرکت قبلا از سخنرانان دیگری هم کمک گرفته بودند تا در ازای مبالغ هنگفت نظرات آنها را به مخاطبان منتقل کنند، اما آنها در این زمینه موفق نبوده اند. او گفت وقتی آنها سخرانی را شروع می کردند بلافاصله مشخص می شد که زمان کمی را برای دغدغه های شرکت صرف کرده اند و در نتیجه هرگز دوباره از آنها دعوت نشد.

ارزش واقعی انسان، با توجه به اهدافی که دنبال می کند، سنجیده می شود.

(مارکوس آرلیوس)

در آموزش های آینده نکات بیشتری در ارتباط با فن بیان و سخنوری ارائه خواهیم کرد. سایت ما را بوکمارک کنید و برای اطلاعات بیشتر و افزایش توانای خود در فن بیان و سخنوری سایر مطالب را بدقت مطالعه کنید. با اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی از ما حمایت کنید. کانال ما در تلگرام : https://telegram.me/cafehsokhan  برای عضویت در کانال فن بیان و سخنوری روی این لینک کلیک کنید.

۱۰,۶۵۱ مجموع بازدیدها, ۳ بازدیدهای انجام گرفته امروز